Strona główna / Listy / Zagrożenia demokracji

Zagrożenia demokracji

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wyborów odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt. „Współczesne zagrożenia demokracji: dezinformacja w kampaniach wyborczych” 3 lutego. Organizatorem Seminarium jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Elektor”, działające przy Centrum Studiów Wyborczych na toruńskim Wydziale Prawa i Administracji. Naczelna Rada Adwokacka objęła seminarium honorowym patronatem.

Wydarzenie odbędzie się dnia 3 lutego 2022 r. za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

Nabór abstraktów referatów trwa do 21 stycznia 2022 r., zaś jego wyniki zostaną ogłoszone uczestnikom 23 stycznia 2022 r. drogą mailową wraz z programem seminarium oraz instrukcjami logowania w aplikacji MS Teams.

Wymagania redakcyjne dla abstraktów:

– plik tekstowy w formacie PDF (do 350 słów);

– czcionka Times New Roman, 12 pkt, interlinia 1.5;

– w tytule pliku prosimy o wskazanie imienia, nazwiska oraz afiliacji Autora (np. „Jan Kowalski, UMK.pdf”);

– abstrakt prosimy przesłać na adres: sknelektor@gmail.com

Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Elektor” to uczelniana organizacja studencka, do której zadań należy pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności studentów w zakresie szeroko pojętego prawa wyborczego. Inicjatywy podejmowane przez Koło nastawione są na popularyzację wiedzy związanej z problematyką wyborów, a także na sprzyjanie rozwojowi pracy naukowej, twórczą i swobodną wymianę poglądów.

Kluczowym wydarzeniem, organizowanym cyklicznie w pierwszy czwartek lutego, stanowiącym naukowe obchody Światowego Dnia Wyborów (ang. Global Elections Day) jest Seminarium Naukowe, w ramach którego zaplanowano panel wystąpień teoretyków prawa wyborczego i praktyków wyborów oraz studentów i doktorantów zainteresowanych tematyką wyborczą.

Dotychczas, w ramach Seminarium Naukowego z okazji obchodów Światowego Dnia Wyborów, w gronie ekspertów znaleźli się przedstawiciele wielu znamienitych instytucji zajmujących się tematyką prawa wyborczego, w tym m.in. Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Parlamentu Europejskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich. Wydarzenie rok rocznie skupia także rzeszę wybitnych teoretyków prawa wyborczego z wielu ośrodków akademickich w kraju, m.in. z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Gdańskiego czy Uniwersytetu Szczecińskiego.

Źródło:adwokatura.pl

Sprawdź także

Letnie praktyki u RPO

Rusza nabór na studenckie praktyki wakacyjne w Biurze RPO Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprasza studentów …