Strona główna / Szczypta soli / Cenzura powróciła

Cenzura powróciła

– „Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego wprowadzono zakaz podawania informacji o stanie epidemiologicznym dotyczącym koronawirusa na terenach powiatów” – napisał na Twitterze Michał Wojcieszczuk. O sprawie informuje „Tygodnik Szczytno”.

Jak podaje tygodnik, starostowie powiatów mieli dostać dziś ustne polecenie w tej sprawie od pisowskiego wojewody Sławomira Sadowskiego. Dodajmy, że bezskutecznie próbował w wyborach parlamentarnych dostać się do Senatu.

– „Do tej pory dane publikowane przez starostwo powiatowe w Szczytnie były jedynymi rzetelnymi informacjami, które dawały obraz zagrożenia” – mówią tygodnikowi lekarze z POZ. Twierdzą, że informacje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w poszczególnych powiatach ułatwiały im pracę i nie narażały na zbędne niebezpieczeństwo.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek ten zakaz tłumaczy – uwaga! – ochroną danych osobowych osób zakażonych koronawirusem oraz przebywających w kwarantannie.
Źródło: „Tygodnik Szczytno”.

Sprawdź także

Zmienić rejestr pedofilów

Co trzeba zmienić w „Rejestrze pedofilów”. Wystąpienie Marcina Wiącka do Ministra Sprawiedliwości Rzecznik Praw Obywatelskich …