Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Dla kogo „Pióro Nadziei 2018” AI

Dla kogo „Pióro Nadziei 2018” AI

Jaka osoba, pracująca w mediach, powinna Twoim zdaniem otrzymać od Amnesty International nagrodę, za wspieranie i ochronę praw człowieka?

Wiesz kto to może być? Czekamy na Twoje zgłoszenie! Wystarczy wysłać do nas maila na adres rzecznik@amnesty.org.pl z krótkim uzasadnieniem kandydatury.

Piórem Nadziei nagradzane są osoby, które zwracają uwagę opinii publicznej na przypadki łamania praw człowieka, odznaczają się społecznym zaangażowaniem w swojej pracy medialnej i wspierają pozytywne zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka. Laureatami nagrody mogą zostać dziennikarze i dziennikarki oraz osoby pracujące z mediami, np. pisarze, blogerzy czy twórcy kampanii medialnych.

Kandydatów i kandydatki do nagrody mogą zgłaszać osoby indywidualne, redakcje, organizacje pozarządowe lub firmy. Na zgłoszenia kandydatur wraz z krótkim uzasadnieniem czekamy do 5 listopada.

Spośród przesłanych zgłoszeń wybierzemy osoby nominowane do nagrody, a nazwisko wytypowanego z tego grona zwycięzcy zostanie ogłoszone najpóźniej na tydzień przed jej wręczeniem. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi 8 grudnia podczas finału Maratonu Pisania Listów w Warszawie.

W skład jury konkursowego wejdą Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, członkowie i członkinie Rady Programowej Stowarzyszenia oraz Ewa Siedlecka, laureatka nagrody specjalnej Amnesty International za całokształt pracy dziennikarskiej na rzecz praw człowieka w roku 2011.

Pomóż nam znaleźć osobę, która zasługuje na to aby w tak wyjątkowy sposób nagrodzić za jej pracę w mediach. Napisz do nas!

Dowiedz się więcej o nagrodzie na stronie Amnesty International

Sprawdź także

12 polityków PiS oskarżonych

Po kilkuletniej batalii prawnej Rafał Gaweł, szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, uzyskał prawo …