Najnowsze informacje
Strona główna / Temat Tygodnia / I. Tuleya dalej nie orzeka

I. Tuleya dalej nie orzeka

8 sierpnia to kolejna czarna karta sądownictwa w Polsce.

Informujemy, że powołany przez polityka, posła, prezesa partii Solidarna Polska, Prokuratora Generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro Piotr Schab, do niedawna prezes Sądu Okręgowego w Warszawie obecnie Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie i jednocześnie Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych

uchylił

decyzję Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie o przywróceniu sędziego Igora Tuleyi do pracy.

Szanowni Państwo

to dotyczy sędziego Rzeczypospolitej Polskiej, od 658 nie orzekającego tylko dlatego, że zapewnił (bez sprzeciwu prokuratora obecnego na sali) jawność postępowania sądowego. To dotyczy sądownictwa, które powinno być niezależne od polityków obozu władzy.

***

Sędzia Igor Tuleya został po dwóch latach przywrócony do orzekania – informuje serwis Oko.press. Decyzję podjęła, nominowana przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, prezes Sądu Okręgowego w Warszawie Joanna Przanowska-Tomaszek.

Sędzia Przanowska-Tomaszek została powołana do Sądu Okręgowego w Warszawie przez prezydenta w marcu 2022 r. Teraz wykonała postanowienie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga z wiosny br. , który postanowił, że Tuleya powinien zostać przywrócony do orzekania.

– Liczę się, że to gierki w związku z Krajowym Planem Odbudowy. Poza tym za moment wymyślą coś nowego – powiedział „Wyborczej” sędzia Tuleya, który w niedzielę był jeszcze na festiwalu Pol`and`Rock. – W piątek koło godziny 13.30 zadzwonili do mnie z kadr Sądu Okręgowego, że jest pismo prezesa. Pisma jeszcze nie widziałem i nie czytałem. Powiedziano mi, że zostałem przywrócony i skierowany na urlop do połowy września. Jutro wracam, przychodzę do pracy, ale liczę, że wyślą mnie od razu na urlop.

Sprawdź także

Pozew za polski KPO

Największe organizacje sędziowskie w Europie skarżą do Sądu Unii Europejskiej decyzję Rady UE, która w …