Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Ilu ma być radnych

Ilu ma być radnych

Partie zaczynają się mnożyć i dzielić, a zatem znak, że nadchodzą wybory. W tym roku mamy wybierać samorządy lokalne i prezydenta RP. Jako poznaniak z kilkusetletnią tradycją jestem oburzony, że kongres, czy jak to się tam nazywa, Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się właśnie w stolicy Wielkopolski, Wielki to wstyd. Myślę, że krakowsko-warszawsko-gdańska koteria nie zamydli oczu Wielkopolanom.

Chciałem jednak o czymś innym. Mam prośbę, aby ?poprawny. pl? zorganizował sondę i ustalił stopień znajomości radnych w Poznaniu przez poznaniaków. Kilka dni temu uczestniczyłem w dyskusji znajomych, sami absolwenci wyższych uczelni, i, wstyd przyznać, nikt sobie nie mógł przypomnieć nazwiska przewodniczącego Rady Miasta Poznania. Kilku z nich upierało się, że jest to Jadwiga Rotnicka, która jest chyba w tej chwili senatorem RP. Jeżeli już wybory samorządowe, to chociaż głosujmy na ludzi, których znamy, i którzy coś robią dla naszej miejskiej społeczności.
Ja osobiście nie będę głosował na żadnego obecnego radnego, bo uważam, że nikt z nich, nic nie zrobił dla naszego miasta.
Jerzy Zieliński

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …