Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Jest definicja krzyża

Jest definicja krzyża

Według informatorów „Rzeczpospolitej” związanych z Kancelarią Sejmu, eksperci w czterech przygotowanych niezależnie opiniach dla marszałek Ewy Kopacz uznali, że krzyż jest nie tylko symbolem chrześcijaństwa, ale i uniwersalnych wartości, a w kontekście dziejów państwa polskiego również symbolem wspólnoty narodowej i elementem polskiej tradycji. Eksperci pracujący na zlecenie marszałka sejmu ocenili, że nie ma podstaw prawnych do usunięcia krzyża z sali obrad sejmu.
Eksperci pracujacy na zlecenie marszałka Sejmu, ocenilki, że nie ma podstaw prawnych do zdjęcia krzyża z saki obrad sejmu
Autorami tych opinii są osoby kojarzone z różnymi środowiskami od lewa do prawa. Gazeta przypomina, że Janusz Palikot 9 listopada złożył wniosek o usunięcie krzyża z sali. Twierdził, że jego obecność w tym miejscu jest sprzeczna z konstytucją, konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności oraz postanowieniami konkordatu.
Eksperci nie wypowiedzieli się co do okoliczności zawiśnięcia krzyża w sali sejmowej, skrycie, pod osłona nocy. Nie ważne jak, ważne, że jest.

Sprawdź także

Wybory nie dla inwalidów

Raport RPO z kontroli lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w wyborach do …