Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Letnie praktyki w HFPC

Letnie praktyki w HFPC

Kolejny miesiąc letnich praktyk w HFPC rozpoczęty. W sierpniu jedenaścioro studentów rozpoczęło praktyki letnie w dziale prawnym HFPC. Są to studenci prawa z uniwersytetów w całej Polsce, a także uczelni zagranicznych.
?Zachęcające było też to, że program praktyk był bardzo precyzyjnie określony, co dało mi przekonanie, że będę dostawać konkretne i odpowiedzialne zadania, a nie parzyć kawę? ? mówi Martyna Polak z King?s College London tłumacząc swoją decyzję o ubieganiu się o praktyki w Fundacji. Tymoteusz Mądry i Ania Mathews z poznańskiego UAM zdecydowali się na praktyki w HFPC, bo po prostu interesują się prawami człowieka. Jak mówią, w dużej mierze zawdzięczają to charyzmatycznemu wykładowcy i specjaliście w dziedzinie praw człowieka prof. Zdzisławowi Kędzi.
Tytus Kamiński z Uniwersytetu Łódzkiego, student piątego roku, będzie wkrótce bronił pracy magisterskiej dotyczącej ochrony prawa do wypowiedzi w kontekście międzynarodowym. Nieprzypadkowo więc swój staż odbędzie w Programie Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce. Zosia Rawa, jedyna licealistka wśród praktykantów, która chociaż nie zdecydowała jeszcze o wyborze kierunku studiów, już od jakiegoś czasu interesuje się zagadnieniami związanymi z międzynarodową ochroną praw człowieka. Praktykanci pytani, czy swoją przyszłość zawodową mają zamiar wiązać z prawami człowieka, zgodnie odpowiadają, że jest to dziedzina tak niszowa, iż na rynku usług prawniczych popyt na specjalistów z tej dziedziny jest stosunkowo mały. Z ta opinią nie do końca zgadza się Bernadetta Róg, studentka ostatniego roku na UJ, współpracująca już z kancelarią prawną zajmującą się postępowaniami przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. ?Prawa człowieka są obecne we wszystkich innych dziedzinach prawa. Zarówno prawo administracyjne, gospodarcze, jak i karne łączą się z prawami człowieka. Dlatego, nawet jeśli prawa człowieka są swego rodzaju prawniczą ‘niszą?, ludzie, którzy dobrze się w tej tematyce orientują, są bardzo potrzebni na rynku usług prawniczych? ? mówi Bernadetta. ?Z tego powodu praktyki w organizacji zajmującej się ochroną praw człowieka są cennym doświadczenie dla każdego przyszłego prawnika? ? dodaje.

Sprawdź także

Foto konkurs dla uczniów

Prawa człowieka w obiektywie – konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zapraszamy uczniów szkół …