Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Liga Prawników zakończona

Liga Prawników zakończona

Mecz drużyn Sądu i Sędziów Seniorów zakończył czwartą edycję Ligi Prawników organizowanej przez BSA Poznań ( Business Sporting Association). Sędziowie Seniorzy ulegli młodszym kolegom 10:0.

W ubiegły piątek obie drużyny sędziów połączyły się w jedną reprezentację Sądu, aby zmierzyć się w dorocznym Turnieju o Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, ulegając 2:5, a wczoraj rozgoryczeni Sędziowie Młodsi rozstrzelali się nie dając szans starszym kolegom. Nie pomogło nawet to, że w bramce młodych sędziów stał Przemysław Strach (na fotografii obok) przewodniczący wydziału karnego Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.
Poniedziałkowy ( 14 czerwca) piłkarski pojedynek był dokończeniem szóstej kolejki sprzed tygodnia. W ten sposób zakończono rozgrywki.
Trzeci raz z rzędu mistrzem Ligi zostali zawodnicy Palestry, którzy zdobyli 15 punktów, odnotowując tylko jedną porażkę i kończąc rozgrywki imponującym stosunkiem bramek: 39 zdobytych i 8 straconych. Aż trzy drużyny zdobyły po 12 punktów i o ich końcowej pozycji zadecydowały wpierw spotkania bezpośrednie a potem bilans bramkowy, dlatego wicemistrzem zostali Komornicy: 12 punktów; dwie porażki, bramki 24:11; na trzecim miejscu uplasowali się Radcy Prawni: 12 punktów, 2 porażki, bramki 19:16. n a czwartym miejscu uplasował się zespól Sądu, zdobywając 11 punktów i uzyskując bilans bramkowy 29:14. Piąte miejsce zajęła Prokuratura z 9 punktami i bilansem bramek 14:9. Na szóstym Sędziowie Seniorzy, którzy z charakterem walczyli do końca, chociaż jedyne zwycięstwo i trzy punkty w końcowym bilansie zdobyli dzięki walkowerowi ze Skarbowcami, którzy odnotowali na swoim koncie sześć porażek, w tym trzy mecze oddali walkowerem.
W tabeli strzelców ostatecznie tytuł najlepszego snajpera zdobył niewątpliwie najlepszy w drużynie sędziów Maciej Danek z dorobkiem 8 goli i wyprzedając Łukasza Bogaczyka ( Radcy Prawni) Adama Grzelaka (Sąd) i Jakuba Budzyńskiego (Komornicy) którzy strzelili po 7 bramek. Po sześć bramek zdobyli Aleksander Jóskowiak ( Palestra), Tomasz Barczyński (Komornicy), Marek Bartkowiak (Palestra), Łukasz Leda ( Sąd) i Dawid Kotliński (Palestra) zajmując miejsca od 5 do 9. O kolejności zadecydowała liczba rozegranych meczów.
Jesienią poznańscy prawnicy chcą przystąpić do V edycji Ligi Prawników w piłkę nożną.

Drużyna Sądu


Drużyna Sedziów Seniorów

Fotografie wykonał adwokat Tomasz Słaby.

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …