Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe

Zarząd Lex Super Omnia

Śledcza szykanowana przez prokuraturę Ziobry została szefową stowarzyszenia Lex Super Omnia

Ewa Ivanova 3 października 2021 | 14:07 Prokurator Katarzyna Kwiatkowska podczas pikiety w jej obronie, pod siedzibą Prokuratury Krajowej. Warszawa, 10 maja 2021

Prokurator Katarzyna Kwiatkowska podczas pikiety w jej obronie, pod siedzibą Prokuratury Krajowej. Warszawa, 10 maja 2021 (Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta) Katarzyna Kwiatkowska z Warszawy została prezeską Lex Super Omnia – stowarzyszenia niezależnych śledczych, którzy walczą z upolitycznieniem prokuratury pod rządami Zbigniewa Ziobry.

Kwiatkowska dotychczas pełniła obowiązki prezesa po złożeniu rezygnacji z tej funkcji przez prokuratora Krzysztofa Parchimowicza, współzałożyciela stowarzyszenia. Na szefową LSO została w sobotę wybrana jednogłośnie. Czy nie obawia się szykan?

-Zdecydowałam się na kandydowanie na prezesa zarządu stowarzyszenia, bowiem wartości stowarzyszenia i cele, jakie sobie wyznaczyliśmy są mi bliskie i godne dalszej realizacji. Z tego powodu nie boję się ewentualnej eskalacji szykan czy retorsji, które mogą mnie spotkać.- mówi „Wyborczej” prok. Kwiatkowska.

Dodaje: „LSO to fantastyczna rodzina prawnicza, która potrafi się wzajemnie wspierać i pomagać, a ja jestem zdeterminowana, aby wspólnie z koleżankami i kolegami walczyć o zapewnienie w przyszłości prokuratorom podmiotowości, niezależności i autonomii w podejmowaniu decyzji oraz przeciwdziałaniu wszelkim przejawom niezgodnego z prawem naruszania ich niezależności.”

Mówi, że LSO chiałoby, aby prokuratorzy mieli warunki do wykonywania swoich zadań rzetelnie, obiektywnie i bezstronnie z poszanowaniem praw i wolności obywateli.

Więcej na wyborcza.pl

Sprawdź także

PiS nie uznaje TS UE

„Znieważyła, nazywając dublerem”. Sędzia ma dyscyplinarkę za powołanie się na wyrok Trybunału w Strasburgu Łukasz …