Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Palestra i Temida na korcie

Palestra i Temida na korcie

Już po raz 14. w Parku Tenisowym na poznańskim Golęcinie zmierzyły się reprezentacje sędziów i adwokatów, aby rozegrać tenisowe pojedynki w dorocznym turnieju o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej. Wygrali adwokaci 4;2 ustalając punktowy bilans po 14 latach tenisowych zmagań w stosunku 10:4.

Sędzi Michał Laskowski prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego tegorocznego występu nie może zaliczyć do udanych

Mecze zawsze są rozgrywane w pierwszą sobotę października. I tym razem wystąpiło 8 reprezentantów Temidy i 8 z Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, aby rozegrać cztery pojedynki singlowe i dwa deblowe.

. Adwokat Tomasz Kulczyk nie dał szans sędziemu Robertowi Kubickiemu

Od 14 lat nie udaje się organizatorom tenisowych zmagań zaprosić do udziału panie. Może za rok podczas jubileuszowego 15 turnieju zgłoszą się tenisistki na co dzień występujące w togach z zieloną i fioletowa wypustką.

W sobotę 1 października , na Pierwszej Rakiecie adwokat Jacek Masiota wygrał z sędzią Karolem Ratajczakiem w setach 6:3 i 6:3. Adwokat Tomasz Kulczyk nie dał szans sędziemu Robertowi Kubickiemu,stawiającemu zacięty opór, zwyciężając 6:2 i 6:2; Sędzia Leszek Matuszewski nawiązał w miarę wyrównaną walkę z adwokatem Mikołajem Stefaniakiem ulegając ostatecznie 6:3, aby w drugim secie uznać wyższość rywala, przegrywając 6:0. W czwartym singlowym pojedynku Andrzej Handtke w walce z sędzią Michałem Krzywulskim pierwszego seta wygrał 6:4, drugiego przegrał 1:6, a w trzecim, decydującym secie, musiał skreczować przy stanie 2:3.

Adwokat Mikołaj Stefaniak odebrał w imieniu kolegów puchar, który mu wręczył adwokat Mirosław Konenc.

W deblu zanotowano remis. W pierwszym pojedynku adwokaci Wiktor Andraszak i Zbigniew Urbaniak przegrali z sędziami Mariuszem Chmajem i Zbigniewem Bromberkiem 1:6 i 2:6.

Natomiast w drugim meczu deblowym sędziowie Michał Laskowski i Ryszard Marchwicki ulegli adwokatom grających w składzie Aleksander Celmer i Michał Szymański, w setach 1:6 i 1:6.

Coachem Palestry był adwokat Mirosław Konenc, Temidy, sędzia Ryszard Marchwicki.

Rewanż już w październiku 2023 roku. Odbędzie się wówczas 15. turniej wielkopolskich sędziów i adwokatów w tenisa ziemnego na poznańskim Golęcinie.