Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Pogoda znowu dla sędziów

Pogoda znowu dla sędziów

W piątek 17 czerwca 2016 roku zakończył się piętnastoletni prymat Palestry w meczach piłki nożnej z sędziami. Na tron powróciła Temida. Tak, jak lata 80.i 90. oznaczały dominację sędziów w rozgrywanych meczach przyjaźni Adwokaci – Sędziowie o Puchar Prezesa Sądu, to od końca lat 90. i ponad dekadę XXI wieku, do 17 czerwca 2016, puchartrafiał na półki Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.
W piątek sędziowie na boisku przy ulicy Promienistej wybiegli na murawę w nowych szafirowo- fioletowych koszulkach i karta dziejów odwrócila się na ich stronę. Od samego początku w strugach deszczu ( podobnie jak rok temu) sędziowie atakowali, a adwokaci robili groźne wypady. Nawała sędziów przyniosła im pierwszego gola. Drugiego strzelił Łukasz Leda. A więc dwa gole i 1.połowa zakonczyła się wynkiem, 2:0.
W 14 minucie drugiej połowy sędziowie prowadzili już 3:0, ale adwokaci wciąż groźnie kontratakowali. W końcówce meczu Grzegorz Mania strzelił z dystansu i zdobył honorową bramkę dla adwokatów, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Temidy.
Mecz sędziowali zawodowi sędziowie piłkarscy Bartosz Smektała, Szymon Lizak i Micha Waskowski. Po meczu wszyscy obecni uczestniczyli w okolicznościowym przyjęciu.