Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Poznań ex aequo ze Szczecinem

Poznań ex aequo ze Szczecinem

Sąd Okręgowy z Wrocławia i Sąd Apelacyjny z Katowic mają najlepsze i najbardziej przyjazne dla użytkowników strony internetowe. W podsumowanej 23 marca br. drugiej już edycji tego rankingu wyróżnione zostały także witryny sądów apelacyjnych ze Szczecina, Poznania i Wrocławia, a wśród sądów okręgowych: Legnica i Jelenia Góra. W 45 sądach okręgowych i 11 apelacyjnych zbadano merytoryczną zawartość stron i ich użyteczność.

Sprawdzano m.in., czy portale informują o godzinach pracy sądu i kasy, o pomocy prawnej, czy publikowane są e-wokandy, orzecznictwo, wysokość kosztów sądowych, a także przydatne formularze.
Jak informuje Polski Serwer Prawa LEX w organizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, Fundację FOR i redakcję „Rzeczpospolitej” oraz firmę K2 Internet konkursie uwzględniane są zarówno kryteria merytoryczne jak i techniczne. Wśród tych pierwszych pod uwagę brana jest przede wszystkim użyteczność dla klientów sądu, budowa zaufania i promocja wymiaru sprawiedliwości, treść prezentowana na stronie, a także język przekazu.
Istotnym kryterium oceny sądowych stron internetowych była też ich strona graficzna i sposób prezentacji treści. Strony WWW oceniane były też pod względem dostępności serwisu dla osób niedowidzących, czytelności tekstów oraz łatwości surfowania ? w tym odpowiednie linki i wyszukiwarki.

LEX zamieszcza listę wyróżnionych sądów:

1. Wrocław

2. Legnica

3. Jelenia Góra

4. Zielona Góra

5. Zamość, Koszalin, Przemyśl

6 .Rzeszów

7.Opole

8. Siedlce, Kalisz, Konin, Gorzów

9. Gliwice

10. Elbląg, Ostrołęka

Sądy apelacyjne:

1. Katowice

2. Szczecin, Poznań

3. Wrocław

Sprawdź także

Kto był w siatce Kremla

Komisja ds. wpływów rosyjskich rozpoczyna prace. Donald Tusk: Raport za dwa miesiące Komisja do badania …