Finansowanie pomostowe

„Proces” złego Wilka

Sędzia Sądu Rejonowego w Gdyni Piotr Jędrzejewski wystosował zawiadomienie do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego. Donosi w nim na siebie i innych sędziów, którzy z udziałem uczniów z podstawówki zorganizowali „symulację rozprawy”. Oskarżony był Wilk, wystąpił też Czerwony Kapturek, Babcia i Leśniczy.
To reakcja na wezwanie sędziego Arkadiusza Krupy, który na festiwalu Pol’and’Rock przeprowadził podobną rozprawę. Miał on „uchybić godności urzędu”. W sierpniu tego roku sędzia Sądu Rejonowego z Łobza Arkadiusz Krupa prowadził symulacje rozprawy sądowej na festiwalu Jurka Owsiaka Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą. Wystąpił w todze na festiwalu Owsiaka. Sędzią znów zainteresował się rzecznik dyscyplinarny. Sędzia Przemysław Radzik napisał do sędziego Andrzeja Krupy pismo wzywające do złożenia wyjaśnień w „związku z (…) dopuszczeniem się przez sędziego przewinienia dyscyplinarnego polegającego na uchybieniu godności sprawowanego urzędu podczas publicznego wystąpienia na festiwalu muzycznym Pol’and’Rock w sierpniu 2018 r.”. „W trakcie prowadzonej przez siebie parodii rozprawy sądowej użył stroju urzędowego w postaci togi i łańcucha z wizerunkiem orła, co naruszało powagę sprawowanego urzędu i stanowiło ujmę godności sędziego” – zarzuca Radzik sędziemu Krupie. ” Na to wezwanie zareagował inny sędzia – Piotr Jędrzejewski z Sądu Rejonowego w Gdyni. Wysłał on do zastępcy rzecznika zawiadomienie o tym, że wraz z innymi sędziami przeprowadzili „proces karny przeciwko Wilkowi”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych. „Udział wzięli: Czerwony Kapturek, Babcia, Leśniczy/Gajowy” – pisze w dokumencie i wskazuje z imienia i nazwiska, który sędzia jaką rolę odgrywał. „Z uwagi na zaistnienie podejrzenia uchybienia godności sędziego lub stroju urzędowego spieszę o powyższym donieść” – napisał Jędrzejewski. (http://www.tvn24.pl)

Sprawdź także

Dzień otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz …