Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Puchary w cieniu Latynosów

Puchary w cieniu Latynosów

Lokal ?Warka? znany z telewizyjnych reklam był , w piątek 25 czerwca 2010 roku, scenerią wręczenia pucharów drużynom biorącym udział w poznańskiej Lidze Prawników.

Puchary wręczał członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, adwokat Bernard Rozwałka. Składając gratulacje mówił, że wierzy w kontynuację rozgrywek Ligi Prawników, gdyż jest to jedyna impreza, która wbrew pozorom nie dzieli, ale integruje całe poznańskie środowisko prawników. W ceremonii wręczenia pucharów i dyplomów udział wzięli także: radca prawny Zbigniew Tur z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu i komornik Maciej Woźniak z Rady Izby Komorniczej w Poznaniu.
Przybyli zawodnicy, którzy po bezbarwnym remisie Brazylii i Argentyny, wspólnie w ?Warce? obejrzeli mecz Hiszpanów z Chile. Wśród uczestników imprezy widzieliśmy wielu znanych prawników. Obecni byli m.in. prokurator Roman Szymanowski, sędzia Ryszard Marchwicki, adwokaci Aleksander Celmer i Aleksander Jóskowiak, czy też radca prawny Ireneusz Maciejak.
Przypomnijmy, że trzeci raz z rzędu mistrzem Ligi zostali zawodnicy Palestry, którzy zdobyli 15 punktów, odnotowując tylko jedną porażkę i kończąc rozgrywki imponującym stosunkiem bramek: 39 zdobytych i 8 straconych. Aż trzy drużyny zdobyły po 12 punktów i o ich końcowej pozycji zadecydowały wpierw spotkania bezpośrednie a potem bilans bramkowy, dlatego wicemistrzem zostali Komornicy: 12 punktów; dwie porażki, bramki 24:11; na trzecim miejscu uplasowali się Radcy Prawni: 12 punktów, 2 porażki, bramki 19:16. n a czwartym miejscu uplasował się zespól Sądu, zdobywając 11 punktów i uzyskując bilans bramkowy 29:14. Piąte miejsce zajęła Prokuratura z 9 punktami i bilansem bramek 14:9. Na szóstym Sędziowie Seniorzy, którzy z charakterem walczyli do końca, chociaż jedyne zwycięstwo i trzy punkty w końcowym bilansie zdobyli dzięki walkowerowi ze Skarbowcami, którzy odnotowali na swoim koncie sześć porażek, w tym trzy mecze oddali walkowerem. W tabeli strzelców ostatecznie tytuł najlepszego snajpera zdobył niewątpliwie najlepszy w drużynie sędziów Maciej Danek z dorobkiem 8 goli. Dla niego też ufundowano specjalny puchar.

Zwycięską Palestrę, reprezentował adwokat Aleksander Celmer

Puchar za drugie miejsce odebrał komornik Artur Kaczmarek

Trzecie miejsce zdobyli radcy. Puchar odebral czlonek władz tej korporacji mec. Z.Tur

Prokurator Roman Szymanowski nie krył radości z 4. miejsca

Ceremonii przyglądali się zawodnicy i sympatycy

Był czas na towarzyskie rozmowy.

Adwokat Aleksander Jóskowiak wciąż nie wie, kto go zastąpi jako kapitama drużyny.

Sprawdź także

Debata o praworządności

Co z tą praworządnością? Debata sędziów i prokuratorów moderowana przez SSO Igora Tuleyę (video) na …