Strona główna / Temida na luzie / Zimowy turniej piłkarski

Zimowy turniej piłkarski

W najbliższą sobotę, 27 lutego 2010 roku, w Kleszczewie o godzinie 10:00 rozpoczynie się halowy turniej w piłce nożnej poznańskich prawników. Udział zgłosiło 7 drużyn: Prokuratura Poznań, Prokuratura Stare Miasto, Palestra, Sąd, Radcowie Prawni, Komornicy i Skarbowcy. Jeden z organizatorów turnieju, prokurator Roman Szymanowski zapewnia, że to uszeregowanie drużyn jest zupełnie przypadkowe i wynika z kolejności zgłoszeń, ale nie ukrywa, że nie ma nic przeciw temu, aby ostateczna kolejność w turnieju była właśnie taka.

Z powodu ciężkiej zimy drużyny do turnieju nie udało się skompletować sędziom seniorom oraz notariuszom. W tej sytuacji dla wyrównania szans rywalizacji i zobiektywizowania wyników podczas turnieju będzie się grać systemem ?każdy z każdym?.
Turniej rozegrany zostanie od godziny 10:00 do 16:00. Mecze będą trwały po 12 minut. Pomiędzy meczami krótka 2-3 minutowa przerwa na rozgrzewkę. Prokurator R. Szymanowski apeluje o dyscyplinę i punktualne rozpoczynanie meczy. Numery drużyn rozlosowane zostaną przed rozpoczęciem turnieju. W losowaniu udział wezmą kapitanowie drużyn. Turniej zostanie rozegrany według zasad piłki halowej (bliższe informacje w trakcie turnieju przekaże sędzia prowadzący zawody).
O kolejności zadecyduje (podobnie, jak podczas rozgrywkach na trawie):
-liczba zdobytych punktów,
-mecz bezpośredni pomiędzy zainteresowanymi drużynami (w przypadku więcej niż dwóch drużyn sporządzona zostanie dodatkowa tabela pomocnicza ? według tych samych kryteriów),
-różnica bramek,
-większa liczba strzelonych bramek.
Jeżeli te wszystkie kryteria zawiodą przeprowadzony zostanie konkurs rzutów karnych. W razie wątpliwości lub potrzeby uzyskania bliższych informacji kontakt telefoniczny (kom. 782 619 201) lub mailowy do prok. R. Szymanowskiego. Organizatorzy zachęcają do czynnego udziału kibiców wszystkich korporacji prawnych