Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / 7 lat za gwałcenie córki

7 lat za gwałcenie córki

Radosława K. Prokuratura Rejonowa w Gostyniu oskarżyła o obcowanie płciowe z nieletnią córką.

Mężczyźnie zarzucono, że w latach 2009 – 2010, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, co najmniej pięciokrotnie, nadużywając zaufania małoletniej córki Karoliny doprowadził ją do obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.
Zawiadomienie w tej sprawie złożył dyrektor Domu Dziecka, gdzie dziewczynka, z uwagi na zagrożenie jej dobra, została umieszczona na czas trwania postępowania o pozbawienie władzy rodzicielskiej Grażyny i Radosława K.
Pracowników Domu Dziecka zaalarmowały opowiadania dziewczynki, o zachowaniu wobec niej przez ojca. Dziewczynka została przesłuchana przed sądem, a biegły psycholog obecny podczas przesłuchania małoletniej ocenił, że zeznania dziewczynki spełniają psychologiczne kryteria wiarygodności i odpowiadają rzeczywistemu przebiegowi zdarzeń, w których uczestniczyła. Radosław K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i kategorycznie zaprzeczył, aby fakty opisywane przez córkę miały miejsce.
Sąd Rejonowy w Gostyniu uznał Radosława K. za winnego zarzucanego mu przestępstwa i wymierzył mu karę 7 lat pozbawienia wolności i orzekł zakaz kontaktowania się z małoletnią przez okres 10 lat.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …