Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Jak rozumieć prawo

Jak rozumieć prawo

Poczta, jak zauważył Trybunał Konstytucyjny pomimo wszystkich ułomności prawa może w należyty sposób ściągać abonament radiowo ? telewizyjny. Po prostu musi zacząć stosować prawo orzekł Trybunał Konstytucyjny. Emerytury pomostowe są zgodne z konstytucja, bo wbrew temu co grupa posłów obiecała swoim wyborcom nie wykazali oni, że zmiany w ustawie o emeryturach pomostowych są bezprawne.

Sztuka tworzenia i rozumienia prawa zdaje się nadal jest obca wielu posłom i nawet Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego, aby coś zrobić z abonamentem i zyskać punkty przed wyborem nowego rzecznika, a w rezultacie dowiedział się. że gdyby Poczta stosowała prawo nie byłoby żadnego problemu ze ściąganiem abonamentu.
Emerytury pomostowe wciąż budzą wiele emocji, ale posłowie którzy chcieli obalić nowa ustawę nie potrafili udowodnić,że lamie ona prawo. Dwa ważne wyroki Trybunału Konstytucyjnego dowodzą, że wbrew populistycznym żądaniom i publicznym obietnicom, wiele z nich nie ma jakichkolwiek podstaw prawnych, co trybunał konsekwentnie, z całą bezwzględnością znawców prawa dowodzi i wykazuje. ( Oba wyroki TK publikujemy w rubryce Trybunał Konstytucyjny)

Sprawdź także

Nie płacić diet

IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich: Neo-KRS jest jak matryca do produkcji fałszywych pieniędzy. Produkuje fałszywe nominacje …