Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Komornicy nie oddają fotela lidera

Komornicy nie oddają fotela lidera

Po piątej kolejce w tabeli Ligi Prawników na czele wciąż są komornicy.

W meczach rozegranych 18 października: Prokuratura uległa Sędziom 0:1; Sędziowie Seniorzy przegrali z Komornikami 1:6; Prawnicy Naukowcy zremisowali z Wojskowym Wymiarem Sprawiedliwości 0:0; Radcy Prawni ulegli Palestrze 2:4.
W tabeli na pierwszym miejscu Komornicy, którzy w pięciu meczach zdobyli komplet zwycięstw i 15 punktów; na drugim Palestra, która rozegrała mecz mniej i też odnosząc same zwycięstwa ma 12 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Prokuratura, która po 5 meczach zdobyła 9 punktów – tyle samo co Radcy Prawni .
Oto relacja z rozegranej kolejki pióra prokuratora Romana Szymanowskiego: Witam! Kolejny tydzień rozgrywek Poznańskiej Ligi Prawników w Piłce Nożnej mamy już za sobą. Temperatura powietrza coraz niższa, zaś temperatura meczów rośnie z kolejki na kolejkę. Do rozstrzygnięć zbliżamy się nieubłaganie. Wydaje się już niemal pewnym, że o zwycięstwo w tej edycji rozgrywek powalczą Komornicy z Palestrą. Ten mecz już za tydzień 25 października o godzinie 19:30. Zwycięzca ma ogromne szanse na pierwsze miejsce w całych rozgrywkach. Podkreślić jednak należy, że w nieco lepszej sytuacji są Komornicy, którzy w tej kolejce dość gładko (6:1) wygrali z Sędziami Seniorami, zaś w ostatniej rundzie spotykają się ze światem nauki. Zatem ewentualna wygrana Komorników powinna im już zapewnić zwycięstwo w Lidze. Pamiętać przecież trzeba, że choć Palestra pokonała w tej kolejce Radców Prawnych 4:2, to do rozegrania ma jeszcze trzy trudne mecze ? zaległy z coraz lepiej dysponowanymi Sędziami (którzy w tym tygodniu po zaciętym boju pokonali Prokuraturę 1:0), w ostatniej kolejce z Prokuraturą (piłka jest nieprzewidywalna, więc i Prokuratura może wreszcie pokona Palestrę) oraz wspomniany już mecz z Komornikami. Czy ta cierniowa droga doprowadzi adwokatów na szczyt? Na odpowiedź nie będziemy już musieli długo czekać. Warto jeszcze odnotować, że w walce beniaminków o honorowe 7 miejsce padł sprawiedliwy remis (0:0) i jeszcze wszystko może się zdarzyć. Nawet Sędziowie Seniorzy nie mogą być jeszcze pewni 6 miejsca, gdyż przed nimi jeszcze boje z przedstawicielami Naukowców oraz bratobójczy mecz z młodszymi nieco kolegami z korporacji. Liczymy na zacięty bój i być może jakąś niespodziankę! Przed nami dwie ostatnie kolejki i w panujących warunkach atmosferycznych miło byłoby, aby zawodników do wysiłku zagrzewali kibice (choćby w śladowych ilościach). Zachęcamy zatem wszystkich do aktywnego dopingu!!!

Sprawdź także

Nowe podejście do bilingów

Policja i służby specjalne mogą w bardzo szerokim zakresie i bez kontroli sprawdzać, z kim …