Najnowsze informacje

Nowe wyzwania dla prawa

Demokracja i prawo narodziły się w starożytnej Grecji. Było im łatwiej, aniżeli nam współczesnym. Ateńczyków było kilka tysięcy i wszyscy znali się z widzenia. Opornych wzywano na sąd skorupkowy i orzekano karę ostracyzmu. A jak mówić o przestrzeganiu praw człowieka w populacji liczącej nieomal miliard ludzi?

Konferencja “Nowe perspektywy. Instytucje rzecznicze, społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka wobec współczesnych wyzwań”

Ostatnie siedem lat to okres szczególnie trudny dla niezależnych instytucji i organizacji stojących na straży zasady praworządności i praw człowieka. Polskie społeczeństwo, organizacje społeczne, a także niektóre instytucje państwa, takie jak Rzecznik Praw Obywatelskich musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stawić czoła wyzwaniom, które niosły za sobą kryzys praworządności, pandemia COVID-19, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, rosyjska agresja na Ukrainę czy skutki zmian klimatu. W trakcie trzech paneli dyskusyjnych zaproszeni goście odpowiedzą na pytania o kondycje polskich instytucji strażniczych, kurczącą się przestrzeń dla społeczeństwa obywatelskiego i współczesne wyzwania, przed którymi staje Polska.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza na konferencję „Nowe perspektywy. Instytucje rzecznicze, społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka wobec współczesnych wyzwań”, która odbędzie się 23 listopada 2022 w godzinach 9:30 – 15:30.

Serdecznie zapraszamy do udziału na żywo. Konferencja odbędzie się w Centrum Zielna, na ulicy Zielnej 37 w Warszawie.

Konferencja będzie transmitowana online na Facebooku oraz kanale Youtube HFPC.

Sprawdź także

Sędzia M.Pilśnik uniewinniona

Nie można ścigać sędziego za orzeczenie Sędzia Marta Pilśnik. Warszawa, Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia, …