Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Puchar ORA zdobyli sędziowie

Puchar ORA zdobyli sędziowie

Mecz tenisowy pomiędzy sędzią Waldemarem Cytrowskim a adwokatem Jackiem Masiotą trwał ponad trzy godziny, a drugi i trzeci set kończył się tajbrekiem. Wygrał adwokat, ale ta wygrana tylko zmniejszyła rozmiary porażki Palestry z Temidą. Sędziowie czwarty turniej wygrali 4:2. Puchar Dziekana ORA trafi do gabinetu prezesa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Zmagania w tenisie ziemnym pomiędzy adwokatami a sędziami odbyły się na kortach Olimpii po raz czwarty. Pogoda w niedzielę 7 października sprzyjała zawodnikom. Nie padało, a organizatorzy zniwelowali skutki sobotniej nawałnicy i można było grac na w miarę suchych kortach. Czwarty turniej oficjalnie otworzyli dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adwokat Andrzej Reichelt i prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, sędzia Krzysztof Józefowicz.
Rozegrano cztery mecze singlowe i dwa deble. Szefowie obu drużyn, adwokat Mirosław Konenc i sędzia Ryszard Marchwicki desygnowali najlepszych zawodników. Sędziowie swoich reprezentantów wyłonili w trakcie eliminacji, adwokaci wybierali tych, którzy dysponowali odpowiednia formą.
I tak na ?pierwszej rakiecie? grali sędzia z Konina Waldemar Cytrowski, który po ponad 3 godzinnej walce, okraszonej dwoma tajbrekami, uległ 1:2 adwokatowi Jackowi Masiocie; adwokat Andrzej Miastkowski chociaż walczył ambitnie uległ sędziemu Karolowi Ratajczakowi ( Sąd Apelacyjny w Poznaniu) 0:2. Także adwokat Łukasz Cieślak, chociaż był o dwie piłki meczowe w pierwszym secie, ostatecznie uległ sędziemu Mariuszowi Chmalowi 0;2. Również sędzia Ryszard Nowak (sąd w Obornikach) nie dał szans adwokatowi Maciejowi Gutowskiemu, wicedziekanowi ORA, wygrywając 2:0. Drugi punkt adwokaci zdobyli w deblu. Para adwokatów Zbigniew Urbaniak ( z Ostrowa) i Marek Kaźmierczak z Konina pewnie pokonali sędziów Zbigniewa Bromberka i Andrzeja Łuczaka 2:0. W drugim deblu sędziowie Marcin Radwan ( poznański sąd okręgowy) i Michał Laskowski ( Sąd Najwyższy) pokonali adwokatów Przemysława Sikorskiego i wicedziekana ORA Tomasza Jachowicza 2:1.

W turnieju po raz pierwszy zagrały kobiety. Na razie towarzysko, ale za rok,ma to się zmienić i rezultaty pań będą zaliczać się do końcowej kwalifikacji. W minioną niedzielę sędzia Arleta Lewandowska pokonała adwokat Karolinę Nowak 2:0.
Ostatecznie sędziowie pokonali adwokatów 4:2 i zdobyli Puchar Dziekana ORA. Rok temu 4;2 wgrali adwokaci. Po czterech sezonach obie drużyny mają po dwa zwycięstwa i dwie porażki. Piąty turniej, za rok, udowodni, kto z prawników najlepiej włada rakieta tenisową, a przysłowiowym języczkiem u wagi mogą być rezultaty pań.

Sprawdź także

Bronią swojej niezawisłości

STANOWISKO SĘDZIÓW SĄDU OKRĘGOWEGO W POZNANIU W ZWIĄZKU Z PISMEM NR WO 072.9.2023 KRAJOWEJ RADY …