Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Temida rozgromiła Palestrę

Temida rozgromiła Palestrę

Cztery godziny przed meczem Polska – Chile, odbył się na boisku przy ulicy Promienistej mecz Adwokaci – Sędziowie. O ile w pojedynku kadrowiczów obejrzeliśmy cztery gole to w spotkaniu prawników było ich osiem. Temida rozbiła Palestrę 6:2. Dla sędziów gole zdobywali: Waldemar Prusinowski, Janek Andrzejewski, Sławomir Szymański i Paweł Soliński,

dla Palestry Jakub Antkowiak i Paweł Szerszeń. Mecz sędziowali arbitrzy z Wielkopolskego Związku Piłki Nożnej: Bartosz Smektała, Adam Karmoliński oraz Przemysław Plewiński.
Mecz rozpoczął się od prowadzenia przez adwokatów 1:0, co chyba uśpiło Paelstre, bo w któtkim czasie adwokaci pregrywali juz 1:3, aby zakończyć się rezultatem 2:6. Podczas pojednyku, prowadzonego jak zawsze fair play, było wszystko – robinsonady bramkarzy, poprzeczki i slupki a nawet rzut karny, bramka ze spalonego oraz gol samobójczy w wykonaniu Palestry – to najkrótzy opis tego ciekawego, chociaż, z uwagi na upał, prowadzonego w powolnym tempie, meczu..Taktyka obu drużyn była podobna, ale szczęście zawsze sprzyja lepszym a tym razem była to drużyna Temidy. Za rok kolejny piłkarski pojedynek przyjaźni dwóch koropracji prawniczych.
Oto skład zwycięskiej dtużyny: Kamil Stefanowicz (bramkarz) Grzegorz Skierś, Marcin Hałka, Marcin Karczyński, Robert Kubicki (kapitan) Paweł Soliński,, Bartosz Prajs, Łukasz Leda( zdobywca 3. bramek i gracz meczu) Jan Andrzejewski (1.bramka )Marcin Świderski,Waldmera Prusinowski (1.bramka) Rafał Parnowski,Krzysztof Stępniak i Jakub Zięciak.

Na fotografii:Od lewej sędzia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu Przemysław Strach (trener i dobry duch drużyny) sedzia Robert Kubicki ( kapitan drużyny) i sędzia Krzysztof Lewandowski, prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu, fundator Pucharu w tym roku, Pucharu o który od 40. lat zmagają się sędziowie i adwokaci. W tym roku będzie on ozdobą gabinetu prezesa Lewandowskiego.
*****
Od czterech dekad co roku poznańscy adwokaci i sędziowie, zawsze w czerwcu, rozgrywają mecz piłkarski. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak rok temu tym razem będzie słoneczna pogoda, bo ostatnie często, gęsto, walczono w strugach deszczu. Pojedynek sprzed dwóch przerwał dziesięcioletnią zwycięską passę adwokatów i Puchar Prezesa Sądu Okręgowego
w Poznaniu zdobił przybytek Temidy w stolicy Wielkopolski. Rok temu pisałem tak: 9 czerwca 2017 roku był pięknym słonecznym dniem. Przy udziale kilkudziesięciu widzów) głównie żon, dzieci i przyjaciół, którzy zasiedli na trybunach boiska przy ulicy Armii Poznań rozegrano bardzo zacięty mecz. Pilkarski pojedynek dostosował się do słonecznej, rozleniwiającej pogody i obie drużyny starały się przede wszystkim opanować środek boiska licząc na zabójcze kontrataki. W pierwszej połowie sędziowie mieli co najmniej cztery okazje do zdobycia prowadzenia, adwokaci co najmniej dwie, ale pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowo. Gole padały w drugiej połowie. Już dziesięć minut po wznowieniu gry piłkę w polu karnym przejął adwokat Grzegorz Kurzyca i było 1:0 dla adwokatów. Okazji do zdobycia gola było wiele dla obu stron, ale na wysokości zadania stawali albo bramkarze, albo obrońcy.Po półgodzinie było już 2:0 dla adwokatów. Po ładnej akcji w zamieszaniu podbramkowym do piłki dobiegl adwokat Aleksander Jóskowiak i strzelił do pustej bramki. Tuż przed zakończeniem meczu strzałem z dwudziestu pięciu metrów w samo okienko popisał się sędzia Jan Andrzejewski i było już tylko 2:1 dla adwokatów. Sędzia Jan Andrzejewski (obok obowiązków w wydziale cywilnym Sądu Okręgowego w Poznaniu, kształci studentow na Wydziale Prawa UAM) strzelając nie do obrony uczcił narodzonego przed kilkoma dniami swojego syna. Gratulacje!!!
***
Kolejną odsłonę piłkarskich zmagań Temidy i Palestry tym razem zaplanowano na 8 czerwca o godzinie 17. Areną zmagań adwokatów i sędziów będzie boisko piłkarskie przy ulicy Promienistej.