Finansowanie pomostowe

Konstytucyjny Poznań

Edukacyjny Tour de Konstytucja PL dotarł do Wielkopolski. Poznaniacy, którzy przyszli z tej okazji na plac Wolności, dowiedzieli się, dlaczego warto bronić konstytucji i przestrzegać prawa – również unijnego.

Poznań był kolejnym przystankiem na trasie Tour de Konstytucja PL. Bus z sędziami, prokuratorami i adwokatami przez 69 dni objeżdża Polskę. Zaczął 4 czerwca w Rzeszowie, był już m.in. we Wrocławiu, Opolu, Łodzi, Katowicach i Kielcach. Teraz odwiedza Wielkopolskę. Poznań to 40 miasto na trasie. 

Busem do Poznania przyjechali m.in. sędziowie Paweł Juszczyszyn i Igor Tuleya. Był też prokurator Dominik Mrozowski z Lex Super Omnia, adwokat Michał Wawrykiewicz, współzałożyciel inicjatywy #WolneSądy, sędzia Michał Laskowski, prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego i prawnicy z poznańskiego oddziału stowarzyszenia Iustitia oraz pomysłodawca i główny organizator Tour de Konstytucja Robert Hojda z Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. W centrum Poznania czekało na nich około 200 osób.

Więcej na gazeta.pl

Sprawdź także

Nastał czas próby dla sędziów

Apel sędziów w sprawie wykonania orzeczeń trybunałów europejskich i systemu powołań sędziowskich Szanowni Państwo Sędziowie …