Finansowanie pomostowe

UE zaborcą

PiS to bardzo ?innowacyjna? partia, tworząca absurdalne podejścia do wszystkiego, czego się nie dotkną. Z pewnością przejdzie do historii nowa definicja sukcesu ? 1:27, ale też inne słowa uzyskają oryginalne pole semantyczne. Niektórzy twierdzą, że to już było, że jest nazywane surrealizmem, absurdem. A ja wierzę w ?geniusz? prezesa. Dlatego opatruję ten rzeczownik cudzysłowem. Wszyscy wiemy, cóż znaczy dymisja. Nie zaglądając do słownika, można napisać ? pozbawienie stanowiska. Stanisław Karczewski nadaje nowy sens dymisji. Otóż marszałek Senatu niedawno cieszył się, że nie odmówi kandydowania na prezydenta Warszawy.
A teraz ogłosił, że nie będzie kandydował. Cóż zatem się stało? Proste, jak drut. Geniusz z Nowogrodzkiej zdymisjonował Karczewskiego z kandydata. Jakież twórcze! Wszak nikomu nie przyszłoby do głowy, aby najpierw ogłaszać, że się nie odmówi (och, jak nazywa się ten zawód, w którym się nie odmawia?), a następnie nie dostać klepnięcia od prezesa ? być zdymisjonowanym przez prezesa z kandydata.
Inny surrealista Zbigniew Ziobro ogłosił rezultaty ?o bardzo istotnych ustaleniach, niezwykle ważnym, wręcz historycznym śledztwie?, a chodzi o zabójstwo Jaroszewiczów w 1992 roku w Aninie. Pochwalił się Ziobro tym, co dokonał dziennikarz Tomasz Sekielski już rok temu, nawet w tej sprawie antyszambrował w ministerstwie, ale został potraktowany z buta. Nikt tym się jego ustaleniami nie zainteresował. Absurd może być taki, iż Ziobro nazywa się teraz Sekielski i z rocznym opóźnieniem ogłasza to, co zostało odkryte przez dziennikarza śledczego.
Możliwe, iż tych dwóch powyżej opisanych przebił Mariusz Błaszczak. Nazywałem go dotychczas mamrotem, ze względu na jego umiejętności intelektualno-retoryczne, zdaje się, że będę zmuszony do wycofania. Mianowicie Błaszczak to może być ktoś taki, jak razem wzięci Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Paweł Pawlikowski przełamani przez Mickiewicza i Gombrowicza. Ten ?reżyser? Błaszczak o spocie MON na 19. rocznicę przyjęcia Polski do NATO, w którym nie mówi się o takich tuzach jak Bronisław Geremek i Jerzy Buzek, a za to w spocie są wymienieni sam Błaszczak i Andrzej Duda, był łaskaw rzec: ? ?Ten klip jest skierowany ku przyszłości?. Ha, zapomniałem o Stanisławie Lemie, który pisał o przyszłości ? takie uniwersum szykuje Błaszczak.
Mateusz Morawiecki ? znany w kraju i na świecie ze swoich rozlicznych wpadek ? pogratulował Angeli Merkel wyboru na urząd kanclerza Niemiec i zażyczył, aby ?umocnić nasze partnerstwo w sprawach dwustronnych i europejskich?. Czyżby słynną już Białą Księgę (propagandy PiS) zamierzał przetłumaczyć na niemiecki? Nasi prawnicy sprostują kłamstwa Morawieckiego w antyksiędze, bo premier robi koło pióra Polsce, kompromituje nas, Polaków. Można mniemać, iż Morawiecki będzie starał się przebić Andrzeja Dudę. Jak utrzymuje były polityk PiS, były wiceprezes tej partii Paweł Zalewski: ? ?Morawiecki twierdzi, że nie tylko Niemcy byli sprawcami Holokaustu, ale też Żydzi i Polacy.
Duda usiłuje go przebić i porównuje Unię Europejską do zaborców. Czekamy na wypowiedź kolejnego pretendenta?. Co może być większym nieszczęściem niż zabór Polski przez Unię Europejską? Podpowiadam Morawieckiemu: wojska NATO w Polsce. Niegdyś Wałęsa wyprowadził wojska radzieckie z Polski, więc Morawiecki może za wyprowadzenie wojsk amerykańskich z Polski dostać, jak były prezydent, innego trochę Nobla, ale za to z rąk prezesa ? Nobla z kartofla. Taka to innowacyjna partia PiS, czego się nie dotkną, jak pisowski Midas, zamieniają w kartoflisko.
Waldemar Mystkowski
Źródło: koduj24.pl

Sprawdź także

Księża wyręczają biskupów

Niezwykła akcja zwykłych księży, zakonników i sióstr zakonnych. Stanęli po stronie ofiar pedofilii i nadużyć …