Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wernisaż sztuki więźniów

Wernisaż sztuki więźniów

7 października 2011 r. o godzinie 18:00 w holu na II piętrze CK Zamek, odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Poznaniu i podległych oddziałach zewnętrznych. Była to kolejna tego typu impreza będąca podsumowaniem działalności pracowni plastycznych. Była to kolejna tego typu impreza będąca podsumowaniem działalności pracowni plastycznych, skupiających, w Areszcie i podległych Oddziałach Zewnętrznych, osadzonych zainteresowanych samodoskonaleniem przez sztukę. Na wystawie zaprezentowane zostały prace plastyczne wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi.
Zobaczyć między innymi można było obrazy olejne, akrylowe, pastele. Wystawa to owocem współpracy między Aresztem Śledczym w Poznaniu i Centrum Kultury Zamek, którą zapoczątkowało podpisane w ub. roku porozumienie. Impreza jest jednocześnie dowodem roli, jaką pełnią zajęcia plastyczne w procesie resocjalizacji.
Areszt Śledczy w Poznaniu z powodzeniem od paru lat aktywizuje osadzonych poprzez sztukę. Zajęcia plastyczne zajmując ręce zajmują umysły osadzonych. Dzięki nim skazani mają szansę odkryć obszary wrażliwości dotąd im nieznane, obecną w ich życiu destrukcję zastąpić kreacją. Tworzą i są doceniani. Wystawa odbywa się pod hasłem „Symbioza” i potrwa do 23.10.2011 r.

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …