Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wybrańcy Ziobry rezygnują

Wybrańcy Ziobry rezygnują

Stowarzyszenie Sedziów polskich IUSTITIA informuje, że kolejni prezesi sądów wskazani przez ministra sprawiedliwości mgr. Zbigniewa Ziobrę rezygnują z funkcji. W listopadzie 2017 roku rezygnację złożył prezes Sądu Rejonowego w Żorach Cezary Podsiadlik. W styczniu 2018 roku zrezygnowali : – prezes Sądu Rejonowego w Oleśnie Marek Nowosiński;
– wiceprezes Sądu Okręgowego w Opolu Adam Cąkała. W lutym 2018 roku rezygnację złożyli : – prezes Sądu Rejonowego w Kluczborku Małgorzata Pawlicka; – prezes Sądu Rejonowego w Poznaniu- Nowe Miasto i Wilda Kamil Antkowiak.
W marcu 2018 roku rezygnację złożył prezes Sądu Okręgowego w Łodzi Dariusz Limera. Każda z ww. osób pełniła funkcję powierzoną przez ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego przez okres od kilku dni do jednego miesiąca. Objęły one stanowiska po prezesach i wiceprezesach sądów, odwołanych w trybie art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz.1452), czyli odwołanych w trakcie kadencji, wbrew opinii sędziów i bez wiarygodnych powodów.
Te i inne zmiany dokonane przez okres sześciu miesięcy obowiązywania ww. przepisu, zwykle bardzo negatywnie wpłynęły na atmosferę w pracy, a to w połączeniu z utrzymującymi się od dłuższego czasu brakami kadrowymi i dużą liczbą spraw wpływających do sądów, nie pomaga w sprawnym realizowaniu zadań nałożonych na wymiar sprawiedliwości.

Sprawdź także

Bohaterowie, ale nieletni

Statusu osoby represjonowanej z powodów politycznych w PRL generalnie nie mogą uzyskać ci, którzy prowadzili …