Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Za pobicie matki rok próby

Za pobicie matki rok próby

Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto zakończyła postępowanie przeciwko córce, która spowodowała obrażenia ciała u swojej matki. W kwietniu 2015r. pomiędzy matką Ewą J., a córką Izabelą J. doszło do kłótni, podczas której Izabela J. szarpała matkę za włosy, kopała po udach, drapała po twarzy i szyi. Takim zachowaniem Izabela J. spowodowała
u matki obrażenia ciała w postaci siniaków i otarć naskórka. Izabela J. przyznała się do spowodowania obrażeń ciała u matki, wyjaśniała okoliczności w jakich doszło do zdarzenia, jednocześnie zapewniła, że taka sytuacja nigdy się nie powtórzy. Izabela J. ma 30 lat, zamieszkuje wspólnie z matką, nie była dotychczas karana. Zarówno matka, jak i córka podkreśliły, że zdarzenie z kwietnia miało charakter incydentalny. W tym stanie rzeczy prokurator skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania wobec Izabeli J. uznając, że podejrzana będzie w przyszłości przestrzegać porządku prawnego, a zwłaszcza nie popełni ponownie przestępstwa.
Prokurator wniósł o wyznaczenie podejrzanej okresu próby na 1 rok i zobowiązanie jej do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz organizacji pomocowej.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …