Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokaci wygrali Ligę Prawników

Adwokaci wygrali Ligę Prawników

Kolejna, już VI edycja poznańskiej Ligi Prawników w Piłce Nożnej zakończyła rozgrywki. Przez 7 tygodni rozegrano 28 meczy, w których strzelono łącznie 171 bramek. W tabeli najlepszych snajperów pierwszą lokatę zajął sędzia Maciej Danek, który zdobył 15 bramek. Gole zdobyło łącznie 55 zawodników! Rozgrywki po raz kolejny wygrała drużyna Palestry. Po raz pierwszy w rozgrywkach Palestra zwyciężyła we wszystkich meczach. Forma adwokatów wskazuje, że pozostałym drużynom ciężko będzie wygrać z palestrą w kolejnych edycjach naszej ligi. Organizator rozgrywek prokurator Roman Szymanowski zachęca wszystkich do przygotowań do sezonu jesiennego, który (jak zwykle) rozpocznie się we wrześniu.
Wręczenie pucharów i indywidualnych wyróżnień zaplanowane zostało na 17 czerwca godz. 20:00 w pubie BSA przy ul. Długiej 11. Do udziału w spotkaniu R. Szymanowski serdecznie zachęca wszystkich zawodników i kibiców. Liga to oczywiście sportowe współzawodnictwo, ale także okazja do poznania się i integracji środowiska.
W ostatniej rundzie Palestra pokonała Prokuraturę 5:2; w bratobójczym pojedynku Sędziowie rozgromili Sędziów Seniorów 7:1; Kuratorzy ulegli Komornikom 2:3; Radcy Prawni pokonali drużynę występującą pod szyldem Wojskowego Wymiaru Sprawiedliwości 3:0; Kuratorzy zremisowali z Sędziami Seniorami 3:3 a Komornicy ulegli Palestrze 0:3. Z kompletem zwycięstw rozgrywki wygrała Palestra gromadząc 21 punktów, przed Sędziami ( 18); Radcami Prawnymi ( 15) Komornikami (12) Prokuraturą (9); Wojskowym Wymiarem Sprawiedliwości (6) Kuratorami (1) i Sędziami Seniorami (1).
W tabeli najlepszych strzelców na pierwszym miejscu uplasował się sędzia Maciej Danek, który strzelił 15 bramek, wyprzedzając radce prawnego Michała Faledziaka ( 12 bramek) i adwokata Marka Bartkowiaka, który zdobył 10 goli.

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …

Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokaci wygrali Ligę Prawników

Adwokaci wygrali Ligę Prawników

W ostatniej edycji Ligi Prawników rozegrano trzy mecze: Palestra rozgromiła Komorników 6:1, Radcy Prawni ulegli Prokuratorom 1:2 a Sędziowie pokonali Skarbowców 5:3.

W ten sposób jesienną Ligę Prawników wygrała Palestra, która zdobyła komplet 18 punktów. O pięć punktów mniej zdobyli Komornicy, którzy uplasowali się na drugim miejscu, a trzecią lokatę zajęli Sędziowie z 10 punktami.
Za nimi uplasowali się kolejno: Prokuratorzy, Skarbowcy, Radcy Prawni i Sędziowie Seniorzy, którzy nie zdobyli ani jednego punktu.
W klasyfikacji najlepszych strzelców zwyciężył Grzegorz Kurzyca z Palestry, który zdobył 14 goli, Piotr Lewicki z drużyny Skarbowców strzelił 11 bramek, a prokurator Grzegorz Gucze 10. Wszystkie mecze rozegrano na sztucznej murawie . Grały drużyny 6-osobowe.
Obecnie prawnicy przygopotowują się do sezonu zimowego i podobna Liga Prawników zostanie rozegrana w sali.

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …