Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Czas dla Temidy

Czas dla Temidy

Temida przedstawiana jest częstokroć z opaską na oczach. Ślepa Temida to symbol sprawiedliwości bez względu na cokolwiek, symbol sędziowskiej niezawisłości. Ale także w jakimś sensie symbol sądowych pomyłek. Stąd ślepe prawo. Temida z przepaską na oczach jest jednak symbolem nieulegania przez sędziów wpływom, kierowania się tylko i wyłącznie literą prawa. Ślepa Temida to symbol sędziowskiej niezawisłości. Ślepy minister sprawiedliwości to tragedia. Jeśli minister sprawiedliwości chce ratować polskie sądownictwo kilkoma postępowaniami dyscyplinarnymi a jednocześnie daje wyraz lekceważenia litery prawa (którą ma w nosie) i nie przedstawia jakiejkolwiek koncepcji systemowego zreformowania sądownictwa i całego wymiaru sprawiedliwości, to nie nadaje się na ministra sprawiedliwości. Cóż więcej pisać ?
Polskiemu wymiarowi sprawiedliwości potrzebna jest natychmiastowa reforma. Reformy odkładać nie można. Zegar Temidy odlicza czas nieubłaganie.

Sprawdź także

Jaki egzamin notarialny

Gdzie powinno się zdawać egzamin notarialny. Resort sprawiedliwości zgadza się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Powinno …