Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Fikcyjne kontrole skarbowe

Fikcyjne kontrole skarbowe

Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu skierował akt oskarżenia przeciwko Henrykowi K. zarzucając mu popełnienie przestępstw tzw. płatnej protekcji i oszustwa. Przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy. Henryk K. do 1998 roku pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Poznaniu. Po przejściu na emeryturę postanowił wykorzystać wiedzę zdobytą w urzędzie i świadczył nie zarejestrowane usługi w zakresie obsługi finansowo – księgowej w kilku podmiotach gospodarczych, pobierając za swoje usługi wynagrodzenie. Borykając się z trudnościami finansowymi Henryk K. wpadł na pomysł wskazania na rzekomo zaplanowaną kontrolę skarbową i uzyskania od właścicieli rzekomo kontrolowanych firm pieniędzy, w zamian za podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy – odstąpieniu przez UKS od planowanej kontroli. Henryk K. nie miał zamiaru ani możliwości kontaktowania się kimkolwiek z UKS, gdyż sprawy rzekomej kontroli skarbowej były przez niego wymyślone w celu wyłudzenia pieniędzy.
Działając w ten sposób, w okresie od października 2009 roku do października 2010 roku Henryk K. wyłudził pieniądze w łącznej kwocie 42.200 zł od 5 przedsiębiorców. Henryk K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy.

Sprawdź także

Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w …