Strona główna / Temat Tygodnia / Konferencja naukowa na 15-lecie Kancelarii

Konferencja naukowa na 15-lecie Kancelarii

W tym roku Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych P. J. Sowisło&Topolewski obchodzi 15- lecie istnienia. Prawdziwy prezent Kancelarii sprawiły dwa czasopisma ?Dziennik. Gazeta Prawna? i ?Rzeczpospolita?, które wysoko ją uplasowały w swoich rankingach najlepszych kancelarii. Z kolei Kancelaria zrobiła prezent swoim klientom organizując konferencję ?Nowe trendy w realizacji polityki organów skarbowych dotyczące ujawniania źródeł dochodów? . Największa sala konferencyjna hotelu Sheraton w Poznaniu była w czwartek 29 listopada wypełniona po brzegi. Przybyli zaproszeni goście: posłowie Bożena Szydłowska i Waldy Dzikowski, starosta poznański Jan Grabkowski, wiceprezydent Poznania Jerzy Stępień, dziekan ORA w Poznaniu adwokat Andrzej Reichelt. Przybył świat nauki, biznesu, poznańscy urzędnicy i pracodawcy i zwykli potencjalni klienci kancelarii, którzy chcieli się dowiedzieć jak uniknąć pulapek płacenia karnych podatków. Nie zawiedli się.
Prelegenci, Roman Andrzejewski, Sławomir Wiciak i Jacek Kalinowski, eksperci podatkowi wyjaśniali skąd urząd skarbowy wie o naszych dochodach i co robi ,aby nam udowodnić, że posiadamy nielegalne dochody. Sędzia NSA w stanie spoczynku Janusz Ruszyński mówił o przyczynach przegranych w sądzie spraw przez podatników. Nie potrafią przedstawić zasadności swoich zastrzeżeń, bo nie maja dowodów. Natomiast prof. zw. dr hab. Andrzjej Szwarc, jak zawsze w błyskotliwy sposób wyjaśnił mechanizmy penalizacji prób ucieczek podatników od opodatkowania.
Konkluzja jest jedna. Dochody społeczeństwa wciąż maleją, a tym samym mniej pieniędzy wpływa do Skarbu Państwa. Ministerstwo Finansów szuka nadzwyczajnych metod łatania dziury budżetowej; jedną z nich jest zmiana polityki podatkowej ? wprowadza zasadę: nie wierzyć nikomu i zmusić podatnika do wyjawienia skąd ma pieniądze i wtedy wymierzyć podatek sankcyjny w wysokości 75 procent ukrytych dochodów. Szczegóły konferencji na stronach internetowych kancelarii P.J.Sowisło&Topolewski.

Sprawdź także

Media na usługach PiS

Umowy zawierane w ramach Funduszu Sprawiedliwości na promocję i zakup czasu antenowego w latach 2019-2023 …