Najnowsze informacje

Koniokrad aresztowany

Prokuratura Rejonowa w Śremie ogłosiła zarzut popełnienia przestępstwa kolejnemu podejrzanemu w sprawie dotyczącej m.in. kradzieży konia krwi arabskiej. Leszek A. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa oszustwa i usiłowania wymuszenia rozbójniczego, zaprzeczył aby brał udział w przestępstwie.Organa ścigania dysponują jednak dowodami, które przekonały sąd.
Leszek A. (lat 55, mieszkaniec Poznania) jest podejrzany o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami żądał korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 100 tys. w zamian za zwrot skradzionego w maju tego roku konia krwi arabskiej, grożąc przy tym zabiciem zwierzęcia, w przypadku nie otrzymania żądanej kwoty. Podejrzany nie osiągnął zamierzonego celu, albowiem w dniu 12.09.2011 r. koń został odzyskany.
Leszek A. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa oszustwa i usiłowania wymuszenia rozbójniczego, zaprzeczył aby brał udział w przestępstwie. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …