Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Kto otrzyma Pióro Nadziei AI

Kto otrzyma Pióro Nadziei AI

Znamy już 4 osoby nominowane do tegorocznej nagrody medialnej Amnesty International Pióro Nadziei z 2014 r. Po długich debatach nad zgłoszonymi kandydaturami biuro Amnesty International wraz z Radą Programową Stowarzyszenia wybrało 4 osoby nominowane do nagrody: – Edwin Bendyk – publicysta związany z tygodnikiem „Polityka”, prowadzi bloga,wydaje książki, pisząc o wyzwaniach cywilizacyjnych, o wpływie technologii na życie społeczne, wyzwaniach związanych z migracją. – Joanna Klimowicz – dziennikarka „Gazety Wyborczej” Białystok, pisze informacje i reportaże podejmując się tematyki społecznej, m. in. ostatnimi reakcjami w Polsce na kryzys uchodźczy, sytuacją migrantów i uchodźców w Polsce, problemem dyskryminacji. – Paweł Sulik – dziennikarz radiowy TokFM, prowadzący programy „Post factum” i „Wieczór radia TokFM”, podejmuje tematy społeczne, polityczne, wielokrotnie omawiając przypadki łamania praw człowieka w Polsce i na świecie. – Wojciech Tochman – reporter, autor non-fiction, w swoich książkach podejmujący tematy zbrodni wojennych, ludobójstwa, ubóstwa, migrantów i uchodźców, inicjator Fundacji Itaka zajmującej się osobami zaginionymi, współzałożyciel Instytutu Reportażu.
Zwycięzcę poznamy 4 grudnia po decyzji Rady Programowej. Uroczyste wręczenie nagrody, statuetki Pióra Nadziei odbędzie się 12 grudnia podczas finału Maratonu Pisania Listów w Warszawie.

Sprawdź także

Solidarność z sędziami

My, sędziowie polscy, będący jednocześnie sędziami Unii Europejskiej, żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy niezależnych sędziów …