Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / NIK zagra w Orkiestrze Serc

NIK zagra w Orkiestrze Serc

Jak co roku, Najwyższa Izba Kontroli wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas 27. Finału WOŚP będzie można wylicytować piękne przedmioty, przekazane przez Prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego na Orkiestrową aukcję.

W tym roku dary przekazane przez NIK mają szczególny charakter, bowiem przypominają one o jubileuszu 100-lecia Izby, przypadającym 7 lutego 2019 roku.

Można zostać właścicielem artystycznej akwareli, przedstawiającej siedzibę Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. Oto link do licytacji: https://aukcje.wosp.org.pl/akwarela-i-rocznicowe-pioro-od-prezesa-nik-i8685709

Na aukcyjnego zwycięzcę czeka też przedmiot o wartości historycznej – fragment kontuszowego pasa słuckiego, ozdobnie oprawiony. Pas ma certyfikat, potwierdzający, że został faktycznie wykonany w Słucku, z czego i przez kogo. Przedmiot można wylicytować tu: https://aukcje.wosp.org.pl/ozdobny-pas-kontuszowy-i-pioro-od-prezesa-nik-i8685853

Do każdego z tych przedmiotów dołączone zostanie pióro sygnowane oficjalnym logo rocznicy 100-lecia NIK oraz osobiste podziękowanie od prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Licytacje już się rozpoczęły. Zapraszamy serdecznie do udziału. Pieniądze uzyskane w obydwu aukcjach zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grającej w tym roku dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pierwszy raz zagrała 3 stycznia 1993 roku – i zebrała wówczas na sprzęt kardiologiczny dla najmłodszych pacjentów ogromną na tamte czasy sumę – w przeliczeniu na kwoty po denominacji – blisko dwóch i pół miliona złotych. Od tamtego czasu WOŚP niemal co roku biła rekord uzbieranych pieniędzy – w zeszłorocznym, 26. Finale przekroczyła105,5 mln zł.

Głównym tematem zbiórek Orkiestry jest pomoc medyczna dla noworodków i najmłodszych dzieci. Wielokrotnie Orkiestra zagrała też dla dzieci – ofiar wypadków, pięciokrotnie dla seniorów, a raz – na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych. Raz, w 2010 roku, podczas dodatkowej akcji letniej, przeprowadziła także zbiórkę pod hasłem „Stop powodziom!

Sprawdź także

RPO: anulować mandaty

W okresie pandemii policja naruszała wolność osobistą i prawo do prywatności – wykazują wyroki Sądu …