Finansowanie pomostowe

Pomóż Wenezuelczykom


Warunki życia w Wenezueli pogarszają się z dnia na dzień. Milionom mieszkańców brakuje żywności i lekarstw. Przerwy w dostawie prądu spowodowały śmierć pacjentów w szpitalach oraz zepsucie zapasów jedzenia. Inflacja osiągnęła tak wysoki poziom, że kupno 4 litrów mleka pochłania całą miesięczną pensję minimalną. Ponad 3 miliony osób uciekło już z kraju, a dołączają do nich kolejne. Policja i wojsko atakują osoby uczestniczące w protestach i dokonują pozasądowych egzekucji.

Władze Wenezueli zaprzeczają, jakoby w kraju panował jakikolwiek kryzys. Nie są w stanie zapewnić obywatelom podstawowych produktów niezbędnych do życia. Urzędy, szpitale i szkoły stały się niewydolne. Oszczędności obywateli straciły wartość z powodu kryzysu gospodarczego.

Dlatego też tysiące ludzi wyszły na ulice, żądając godnego życia. W styczniu podczas protestów zginęło co najmniej 41 osób, wszystkie w wyniku ran postrzałowych. Policja aresztowała ponad 900 osób, w tym 137 dzieci i młodzieży. Władze państwowe przeprowadziły co najmniej 6 pozasądowych egzekucji osób biorących udział w demonstracjach.

Mieszkańcy i mieszkanki Wenezueli pilnie potrzebują pomocy. Podpisz petycję i wezwij Sekretarza Generalnego ONZ do skutecznego dostarczenia pomocy humanitarnej do Wenezueli!

Dowiedz się więcej na stronie kampanii „Światło dla Wenezueli” Amnesty International

Sprawdź także

Ewangelia ludobójstwa

Papież Franciszek „z bólem” śledzi doniesienia z Kanady, gdzie znaleziono szczątki 215 dzieci na terenie …