Chcą ją ukamienować

Amal ma dopiero 20 lat. Po sfingowanym procesie sędzia skazał ją na śmierć przez ukamienowanie. To pierwszy taki wyrok w Sudanie od dziesięciu lat. Amal czeka w więzieniu, aż o jej losie zdecyduje sąd apelacyjny. Ale wielka fala oburzenia może ocalić jej życie. Nie ma czasu do stracenia! Podpisz teraz i powiadom wszystkich znajomych.
Przyjaciele i Przyjaciółki! Śmierć przez ukamienowanie.Taki potworny los czeka w Sudanie 20-letnią Amal. Sędzia postanowił, że skazana za cudzołóstwo kobieta zasługuje na tortury i śmierć. Po raz pierwszy od 10 lat sąd w Sudanie wydał wyrok ukamienowania.Ale wciąż jest nadzieja, bo Amal odwołała się od wyroku, a sąd apelacyjny może go zmienić i ocalić jej życie.Nie ma czasu do stracenia: Amal czeka w więzieniu na ostateczny wyrok – a my nagłośnijmy jej sprawę na cały świat! Pokażmy solidarność i oburzenie naszej społeczności. Podpisz nasz apel, a kiedy zbierzemy wystarczająco dużo podpisów, zwrócimy się bezpośrednio do rządów państw, o których przychylność zabiega Sudan. Niech politycy całego świata zażądają uwolnienia Amal. Podpisz już teraz i przekaż znajomym.
Ocalmy Amal od okrutnej śmierci Proces Amal był farsą: nie miała w sądzie obrońcy, a według doniesień policja nielegalnie wymusiła na niej zeznania. Amal, która po separacji z mężem wróciła do domu swoich rodziców, grozi teraz okrutna egzekucja za „cudzołóstwo”.Trzy lata temu kobiety stały na czele sudańskiej rewolucji. Dziś wciąż odmawia im się równych praw i uczestniczenia w życiu publicznym. I choć sprawa Amal jest wyjątkowo wstrząsająca, to tylko jeden z wielu ataków na prawa kobiet od czasu wojskowego zamachu stanu, , który przerwał demokratyczną rewolucję w Sudanie.Nie możemy stać bezczynnie, gdy wojskowe władze Sudanu cofają kraj do mrocznych czasów brutalnych, ultrakonserwatywnych rządów Umara al-Baszira. Nowi władcy w Chartumie próbują właśnie ułożyć sobie relacje z mocarstwami takimi jak Stany Zjednoczone. Wielka fala oburzenia globalnej społeczności Avaaz byłaby im solą w oku, nie mogliby jej zlekceważyć.  Podpisz apel już teraz! Ocalmy Amal od okrutnej śmierci Na całym świecie trwa zmasowany atak na prawa kobiet i dziewcząt. Raz po raz nasza społeczność daje mu odpór: od starań o powrót afgańskich uczennic do szkół, przez walkę o nowy traktat w sprawie molestowania seksualnego w miejscu pracy, po obronę prawa do aborcji w Ameryce i w Polsce. Wszędzie tam, od Chartumu po Kabul, od Waszyngtonu po Warszawę, naszą bronią jest solidarność.
Źródo:AI

Sprawdź także

Kochać, łatwo powiedzieć

HFPC przesłała do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów swoje uwagi do ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich. Zwróciła w nich m.in. …