Najnowsze informacje

Uchylona grzywna

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu we wtorek 8 grudnia rozpoczęła się kolejna, trzydniowa, sesja procesu senatora Henryka Stokłosy i dwoje współoskarżonych: Elżbiety N. i sędziego Ryszarda S. którym prokuratura zarzuca korumpowanie urzędników w celu uzyskania korzystnych decyzji skarbowych.

Rozprawę rozpoczęto od odczytania pism Jerzego G. który odwołał się od decyzji sądu nakładającej na niego grzywnę w wysokości 1000 złotych za to, że bez usprawiedliwienia nie stawił się w trybunale. Z dokumentacji, którą nadesłał Jerzy G. były radca prawny w pilskiej Izbie Skarbowej, wynika iż leczy się w klinice medycznej w Rzymie, gdzie przeszedł zabieg kardiochirurgiczny, a obecnie poddany jest rehabilitacji. Sąd uchylił grzywnę.
Kontynuowano następnie przesłuchiwanie świadków, na ogół pracowników urzędów i izb skarbowych oraz Ministerstwa Finansów, którzy mieli do czynienia z jakimkolwiek podatkiem senatora. Jolanta N. była naczelnikiem Departamentu Systemu Podatkowego Ministerstwa Finansów szczegółowo opowiadała, wykazując się doskonałą pamięcią, na czym polegały trudności w wydawaniu decyzji podatkowych dotyczących senatora Henryka Stokłosy. Składały się na nie m.in.: kolizje przepisów prawa, ich różna interpretacja, potrzeba uzyskania jednolitej wykładni, a na to nakładały się z kolei odwołania senatora od decyzji niższych instancji. Proces trwa.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …